Tatran získal doma první jarní body, když porazil Spartak Soběslav 3:1

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 2 měsíců a 13 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Fotbalová Divize pokračovala o víkendu osmnáctým kolem. Ve skupině A se hrálo šest zápasů 18. kola v sobotu a zajímavostí je, že jen ve dvou utkáních zvítězili domácí. Dva zbývající zápasy se hrály v neděli 24. března, mezi nimi i utkání domácího Tatranu Sedlčany s týmem FK Spartak Soběslav. Obě mužstva měla před výkopem utkání shodně 24 bodů. V podzimní části byli úspěšnější Jihočeši, kteří doma zvítězili 1:0. Tentokrát Tatran v prvním poločase získal rychle dvoubrankové vedení, které však ve druhé půli aktivnější hosté snížili. Nakonec vše rozhodl velkým sólem přes půlku hřiště domácí Senft a Tatran si tak mohl do tabulky připsal tři body.

První vzrušení přinesla už 6. minuta, kdy hosté kopali přímý kop, po kterém musel nadvakrát zasahovat domácí gólman Glogar. Domácí se prvně dostali ke střele až v 8. minutě a hned z toho byl gól, když Dvořák placírkou z velkého vápna zamířil přesně k tyči. Další dlouhé minuty utkání se odehrávaly mezi čtverci a žádnou příležitost ke střelbě ani na jedné straně nepřinesly. V 25. minutě šli domácí do brejku na jehož konci byla pohotová střela Senfta, po které musel hostující gólman podruhé v zápase vyndavat míč ze sítě své branky. Další příležitost ke vstřelení branky měl Senft v 35. minutě, ale po úniku trefil jen vybíhajícího brankáře. Tatran byl až do konce poločasu aktivnější, ale třetí branku nepřidal. Nejblíže k ní měl Kdolský, kdy šel v 45. minutě sám na branku, ale v rozhodujícím okamžiku na malém vápně si míč špatně zpracoval a už nestačil vystřelit.

Druhou půli začali odvážněji hosté a na několik minut se usadili na polovině domácích, ale k zakončení se prakticky ani jednou nedostali. Po deseti minutách druhého poločasu se hra vyrovnala a domácí se začali víc tlačit před branku hostů ze Soběslavi. Jenže přišla 62. minuta a nikým neobsazený Vaněk zblízka hlavou překonal sedlčanského brankáře a snížil na rozdíl jednoho gólu. Hosty tato branka povzbudila a rázem měla defenzíva Tatranu plné nohy práce, aby udržela jednobrankový náskok. V 71. minutě ostrá střela hostů jen těsně minula Glogarovu pravou tyč a nápor aktivnějších hostů pokračoval. Pak však přišlo v 82. minutě velké sólo Senfta z půli hřiště, na jehož konci padla třetí branka do sítě Soběslavi. Krátce před koncem vytáhl Glogar tvrdou střelu hostů a za další dvě minuty hlavní rozhodčí utkání ukončil.

Tatran Sedlčany – FK Spartak Soběslav
3:1 (2:0)
Góly: 8. Dvořák, 25. Senf, 82. Senft – 62. Vaněk
Žluté karty: 33. Brotánek, 52. Dvořák, 66. Lípa P., 90. Hájek – 41. Zeman, 57. Bouchal, 86. Kutner
Sestava Tatranu: Glogar – Soldát (77. Sirotek), Čejda, Brotánek, Lípa P., – Kdolský, Dvořák (80. Hájek), Haas (61. Matoušek), Kvěch – Krůta M., Senft
Rozhodčí: Kříž – Paták, Janoch
Diváků: 316