Tatran veze z Rokycan ‚tenisového kanára‘, po slabém fotbalovém výkonu prohrál 0:6

ROKYCANY – Fotbalisté Tatranu Sedlčany zajížděli v sobotu 7. května v 24. kole Fortuna Divize skupiny A na Plzeňsko k utkání s mužstvem FC Rokycany , které se momentálně nachází ve středu průběžné tabulky na devátém místě. Tatran po šťastné výhře v minulém kole zůstává nadále na 14. místě. Na podzim Tatran s Rokycany prohrál na domácím trávníku 0:4. Jarní odveta dopadla pro Sedlčany ještě hůř, když si odvezly šestibrankový debakl.

Domácí zahrozili hned ve 2. minutě z přímého kopu, Glogar střelu k pravé tyči vyrazil. V 7. minutě kopali domácí rohový kop, na ten si nejvýš naskočil Brotánek a hlavou dal vlastní gól. Domácí nadále pokračovali v tlaku na branku Tatranu, hosté míče jen odkopávali. V 23. minutě hosté vyslali z přímého kopu první střelu na branku Rokycan. Jinak stále víc ze hry měli domácí. V 25. minutě kopou hosté svůj první rohový kop, chybí mu zakončení.

V 29. minutě přesný přímý kop domácích končí v síti, úspěšným střelcem byl Černý. V 34. minutě hosté rozehrávali přímý kop, míč se dostal k volnému Sosnovci, ten ale míč vůbec netrefil. Tatran se v závěru poločasu přece jen snažil víc útočit, ale kromě jednoho rohového kopu a jedné pološance nic ze své aktivity nezískal. Těsně před koncem půle jsou to naopak domácí Rokycany, kteří se lépe orientují před sedlčanskou brankou a zvyšují Matasem na 3:0.

Druhý poločas začal několika nepřesnými nahrávkami hostů. V 49. minutě jeden z domácích hráčů v dobré pozici střílí nad branku. V 58. minutě dostávají domácí počtvrté míč do sedlčanské branky, gól ale nebyl pro ofsajd uznán. V 60. minutě Glogar zbytečné vyběhl proti míči až na hranici velkého vápna a domácí Kramer přes něj střílí čtvrtý gól do branky Sedlčan. V pohodě hrající domácí v 65. minutě po zpětné přihrávce dali střelou z hranice velkého vápna pátý gól, autorem je opět Černý.

V dalších minutách hry domácí vystřídali několik hráčů, ale obraz hry se tím výrazně nezměnil a Tatran hrál stále pod tlakem. V posledních deseti minutách domácí už ubrali na aktivitě a hosté se tak častěji dostávali na polovinu Rokycan ve snaze dát alespoň jeden čestný gól. To se jim moc nedařilo, protože také domácí nevynechali jediné možnosti k útočení. To se jim vyplatilo v 88. minutě, kdy Titl přidal zblízka další gól. A protože Hořovice venku vyhrály, spadl Tatran na předposlední místo.

FC Rokycany – Tatran Sedlčany
6:0 (3:0)
Góly: 7. Brotánek (vl.), 29. Černý, 44. Matas, 60. Kramer, 66. Černý, 89. Titl –
Žluté karty: 90. Stejskal –
Sestava Tatranu: Glogar – Kdolský, Repetný (46. Krůta), Haas (61. Habart), Krotil, Hanuš, Dvořák, Sosnovec )65. Kouklík), Brotánek, Sirotek (46. Čipera), Novotný
Rozhodčí: Šmat David – Talpáš, Jati