Tatran v dramatickém utkání porazil na domácí půdě Viktorku Mariánské Lázně

SEDLČANY – Šest zápasů v sobotu a dva zbývají v neděli 1. května mělo na programu 23. kolo fotbalové Divize skupiny A. Mezi nimi i utkání domácího Tatranu Sedlčany se západočeským týmem FC Viktoria Mariánské Lázně. Na podzim Tatran s tímto mužstvem na jeho stadionu remizoval 2:2. Na domácím trávníku potřeboval Tatran vyhrát, aby dál mohl živit naději na udržení se ve čtvrté nejvyšší soutěži v Česku. Tatran v poločase vedl, hosté poté vyrovnali a domácí nakonec se štěstím brali body.

Úvodní minuty zápasu moc pohledného fotbalu nepřinesly. Ve 12. minutě kopali hosté přímý kop, míč šel do zdi. V 16. minutě střílel Sochůrek z úhlu nad branku. V 19. minutě zasahoval Dřevojan před dobíhajícím hráčem hostů. V 27. minutě usměrnil Dvořák obranou hostů tečovanou střelu do branky a domácí šli do vedení. V 34. minutě si Brotánek naběhl po rohovém kopu před brankáře a hlavou skóroval. Do konce poločasu se stav utkání nezměnil.

Druhou půli začali hosté útočněji a zaměstnávali gólmana Tatranu, ten ale všechny střely bezpečně kryl. Domácí v té době hráli dost pasivně, to se jim nevyplatilo v 65. minutě, kdy hostující Nedbalý snížil na rozdíl jedné branky. V 78. minutě se odrazil míč před brankou k volnému Skopovému a ten přesnou střelou vyrovnal. V 82. minutě hosté propásli obrovskou šanci, když jejich hráč před prázdnou brankou podklouzl a minul tak míč.

V 87. minutě padá ve vápně jeden z hráčů Tatranu přes nohu obránce a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten Brotánek bezpečně v 88. minutě proměňuje a posílá Tatran znovu do vedení. V 90. minutě Dřevojan reflexivně zabraňuje vyrovnání. Ve třetí minutě nastavení střílí do prázdné branky Habart, když hostující brankář vypomáhal útočníkům při rohovém kopu a nestačil se vrátit. Dramatické utkání vzápětí hlavní rozhodčí končí a na hřišti i v hledišti vypuká radost ze tří bodů.

Tatran Sedlčany – FC Viktoria Mariánské Lázně
4:2 (2:0)
Góly: 27. Dvořák, 34. Brotánek , 88. Brotánek, 90. Habart – 65. Nedbalý, 78. Skopový
Žluté karty: 70. Lípa, 90. Habart, 90. Kouklík – 72. Kořistka, 86. Drahorád, 90. Šmejkal
Sestava Tatranu: Dřevojan – Hofman, Kdolský (68. Krůta), Repetný, Lípa, Hanuš, Dvořák, Haas (85. Kouklík), Brotánek, Sochůrek (61. Habart), Novotný (61. Sosnovec)
Rozhodčí: Langmajer – Hodek, Mazanec