Tatran podal v Č. Budějovicích sympatický výkon, na body to ale zdaleka nestačilo

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Podzimní část fotbalové Divize skupiny A měla v sobotu 26. září na svém programu pět utkání šestého kola. Z toho v dopoledních hodinách se hrály tři zápasy. Mezi ně patřilo také utkání mužstva SK Dynamo Č. Budějovice B s hostujícím Tatranem Sedlčany. Před výkopem byl mezi oběma mužstvy desetibodový rozdíl ve prospěch domácích.

Po sobotních devadesáti minutách hry se tento rozdíl zvýšil o další tři body, když rezerva Českých Budějovic potvrdila roli favorita. Domácí se od začátku zápasu se tlačili před branku sedlčanského Tatranu. Ve 4. minutě vytěžili přímý kop, ten šel mimo branku. Hosté ale poměrně rychle hru vyrovnali. V 6. minutě utekl domácí obraně David Krůta, s jeho střelou si domácí gólman lehce poradil.

V 15. minutě se do vápna dostal Čejda, jeho střela z úhlu domácího brankáře neohrozila. V 19. minutě se před sedlčanským brankářem ocitl sám domácí hráč, ale v momentě, kdy se chystal ke střelbě, uklouzl. V 21. minutě hosté vyslali na domácí branku z přímého kopu slabou střelu. V 22. minutě domácí nebezpečně stříleli k pravé tyči, Dřevojan míč zachytil.

V 33. minutě zahrál jeden ze sedlčanských hráčů v šestnáctce rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Kalousek zamířil přesně šibenice a domácí šli vedení. V 38. minutě hosté doslova zahodili přímý kop po faulu domácího hráče. V 43. minutě se hosté pokusili o rychlý útok, ten však před vápnem zastavila domácí obrana. V 45. minutě Tatran přečíslil domácí obranu, ta odvrátila nebezpečí na roh.

Druhý poločas začali domácí tlakem, ale Dřevojan jejich šanci v 46. minutě zmařil. V 49. minutě utekl domácí obraně po levé straně Sirotek, ale střelu z úhlu domácí gólman vyrazil na roh. V 56. minutě zahrávali domácí po faulu přímý kop, vysoký oblouček jen těsně minul nejen nabíhajícího hráče na malém vápně, ale i branku Tatranu.

V 60. minutě si obránci hostů i brankář tak dlouho hráli s míčem ve vápně, až z toho byla nebezpečná šance Budějovic. Míč naštěstí šel nad branku. I v dalších minutách se většinou hrálo na polovině Tatranu, ale ten tlaku zatím odolával. Ale jen do 64. minuty kdy domácí přímo z rohu dali Česákem, možná i za přispění někoho z bránících hráčů Tatranu, druhý gól.

V 67. minutě kopali domácí další roh, ten Tatran odvrátil. V rozmezí dalších dvou minut domácí dvakrát mířili nad břevno. V 70. minutě stříleli i hosté po ojedinělém útoku vysoko nad branku. Následně hosté v 77. minutě odvrátili další dva rohové kopy za sebou. V 81. minutě znovu musel zasahovat Dřevojan, když domácí hráč se prokličkoval až ke střelbě.

V 82. minutě do rozhozené hostující obrany šli dva domácí hráči, míč si mezi sebou vyměnili a střelou podél vybíhajícího Dřevojana vstřelil Šestauber třetí gól. Hosté dost často chybovali v rozehrávce na vlastní půli, toho využil Spadaccini v 87. minutě ke vstřelení čtvrté branky do sítě Tatranu. Poté následovalo několik střídání na obou stranách a za další tři minuty rozhodčí zápas ukončil.

SK Dynamo Č. Budějovice B – Tatran Sedlčany
4:0 (1:0)
Góly: 33. Kalousek, 64. Česák, 82. Šestauber, 87. Spadaccini –
Žluté karty: 10. Kalousek, 37. Šmíd – 39. Krůta D., 55. Brotánek
Sestava Tatranu: Dřevojan – Hašek (87. Chocholoušek), Čejda, Kdolský, Repetný, Krůta D., Brotánek, Soldát (87. Hrabák), Novotný, Sirotek (78. Sochůrek), Čipera (69. Matoušek)
Rozhodčí: Les – Gunitš, Eibl
Diváků: 45

Ilustrační foto: pixabay.com