Tatran na hřišti dřel, hosté stříleli góly

SEDLČANY – Středočeský krajský fotbalový přebor pokračoval o májovém víkendu svým 24. kolem kolem. Fotbalisté Tatranu Sedlčany v něm po neúspěchu na Spartaku Příbram hostili v neděli 4. května Sokol Libiš.Jednalo se tedy o utkání mužstev z opačných konců průběžné tabulky, kde Libiši před výkopem patřilo 3. místo a zisk 48 bodů,  Sedlčany na 12. místo měly bodů ani ne polovinu (23 bodů). Na podzim se sedlčanským fotbalistům podařilo na hřišti soupeře po bojovném výkonu remizovat 1:1, dal se tedy čekat zajímavý zápas. Sokol Libiš stále pomýšlí na návrat do divize, odkud po ročníku 2012/2013 sestoupil, Tatran se naopak snaží o zisk dalších bodů, které by mu zaručily účast v krajském přeboru i v příštím ročníku KP. Hostům v nedělním utkání vyšlo prakticky všechno, a když k tomu domácí ještě přidali opět hrubky v obraně, utkání Tatran Sedčany vs. Sokol Libiš skončilo výsledkem 2:4 (1:2).

Domácí nastoupili do zápasu až na zraněného Strnada v nejsilnější sestavě, tedy v bráně s Mošničkou a také Josefem Bartošem na postu stopera. Hosté začali utkání aktivně a už v 3. minutě se po dlouhém centru z levé strany dostali zásluhou Baratynskyyeho hlavou do vedení – 0:1. Podobně si v 7. minutě naběhl na přesný centr zleva i domácí Bartoš, ale jeho hlavička šla mimo branku. Neuběhlo však ani deset minut a hosté se mohli radovat podruhé. Přesně kopnutý rohový kop před branku usměrnil opět hlavou  za Mošničkova záda Patrik Zuskin – 0:2. Domácí se dočkali branky v 26. minutě, kdy si na křižnou přihrávku naběhl do vápna Dominik Němec a přesnou střelou po zemi k protilehlé tyči snížil na 1:2. Fotbalisté Tatranu se dál snažili o vyrovnání, ale jejich útoky většinou končily na hranici šestnáctky, kde je zachytávaly jistí obránci hostujícího mužstva. Do kabin tak po pětačtyřiceti minutách hry odcházela obě mužstva za stavu 1:2.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí. Nejprve v 46. minutě hostující gólman sebral po centru od rohového praporku míč z hlavy Bartoše, o minutu později zlikvidoval dobrou příležitost hostů Mošnička v bráně Tatranu. Domácí si v další části hry vypracovali dvě slibné šance, kdy zvláště ta 57. minutě volala po gólu, ale skóre se neměnilo. Místo toho přišla 62. minuta, rohový kop hostů, vysoký výskok nikým nekrytého hostujícího Zuskina a Mošnička po jeho hlavičce lovil míč potřetí ze své branky. Uběhla další minuta a na ukazateli skóre už svítil stav 1:4. To opět centr téměř od rohového praporku pozdvihl hlavou hráč hostů na volného Jiráně a ten znovu hlavou skóroval. Jiskřička naděje svitla domácímu Tatranu v 70. minutě, kdy po jasném faulu v šestnáctce s přehledem snížil na 2:4 z pokutového kopu Bartoš. Tatran v poslední dvacetiminutovce dál tlačil, hosté se pokoušeli o rychlé protiútoky, vliv na konečný výsledek to však už nemělo. „Sehráli jsme doma s Libiší dobrý zápas, soupeř nás nepřehrával, ale dokázal nás dvakrát potrestat ze standardních situací. Mužstvo zaslouží pochvalu za předvedenou hru, která byla oproti minulému zápasu v Příbrami kvalitní. Nejlepší byl mladý Kvěch a jemu se výkonem blížil Dvořák. Příští zápas hrajeme v sobotu proti vedoucím Ovčárům na jeho hřišti,“ řekl po utkání Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany.