Tatran dohrával domácí utkání s Berounem v devíti bez dvou vyloučených hráčů

SEDLČANY – Všech osm zápasů posledního podzimního kola fotbalové Divize skupiny A se hrálo v sobotu 16. listopadu. Fotbalisté Tatranu hostili na domácím stadionu mužstvo Český lev Union Beroun. V minulém soutěžním ročníku byl ve vzájemných zápasech vždy úspěšnější sedlčanský Tatran. Na podzim 2018 vyhrál doma 4:1 a v jarní části roku 2019 stejným poměrem zvítězil i v Berouně. Tentokrát padl jen jeden gól, a to do sítě Tatranu.

Tatran měl od začátku zápasu převahu, ale gólově opět selhal. První střelu na branku vyslal v 5. minutě Dvořák, v 15. minutě střílel po přihrávce od Čipery Repetný vedle.  Štěstí měli domácí v 16. minutě, kdy po zaváhání sedlčanského brankáře hosté trefili břevno.  Ani další šance Tatranu pak nebyly využity. Nejprve v 23. minutě hlavičkoval Čejda nad branku a o pět minut později ani Dvořák nezamířil přesně. Pak se ke slovu dostali i berounští hráči, ale jejich střela šla vysoko nad.

Závěr poločasu pak patřil dalším šancím fotbalistů Tatranu, z nichž se však žádná neujala. Nejprve střílel v 43. minutě Repetný opět nad branku a minutu před koncem prvního poločasu vyrazil tvrdou střelu Dvořáka hostující brankář na roh. Do kabin tak šla obě mužstva za nerozhodného bezbrankového stavu. Už v prvním poločase měli domácí fanoušci poměrně dost výhrad k výkonu rozhodčích, vše pak gradovalo v poločase druhém.

Nejprve to byli domácí, kteří Repetným v 50. minutě stříleli nad branku. Další střelu Dvořáka pak zastavil hostující gólman. V 67. minutě dostal Brotánek za faul druhou žlutou kartu a následně i červenou a domácí dohrávali zápas v deseti. Z rozehrávaného přímého kopu hosté nastřelili břevno.  Pak hosté dostali v 70. minutě příležitost po rozhodčím vymyšleném faulu kopat z dobré pozice další přímý kop.  Ten směřoval na volného Sklenáře na zadní tyč a od jeho kopačky do sítě.

Domácí to ani za pro ně nepříznivého stavu a v oslabení nevzdávali a v 73. minutě Matoušek, který nahradil v útoku Čiperu, střílel z dobré pozice vedle berounské branky. Snahu domácích v 76. minutě zmařilo, za pískotu domácích fanoušků na rozhodčí, další vyloučení. Po druhé žluté kartě odešel ze hřiště David Krůta a Tatran dohrával zápas v devíti. V 80. minutě rozhodčí darovali hostům penaltu, její exekutor ji zahodil střelou vysoko nad. Těsně před koncem utkání pak Matoušek trefil brankáře.