Tahač se u Miličína ocitl v plamenech, požár vozidla likvidovali tři jednotky hasičů

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

REGION – Jednotky HZS Benešov a SDH Miličín a Votice byly v pátek 14. října vyslány na hlavní silnici z Prahy do Tábora, kde byl za výjezdem z Miličína ohlášen požár tahače s chladírenským návěsem. Při příjezdu na místo už byla kabina tahače celá v plamenech, které přeskočily i na chladicí agregát návěsu. Hasiči v dýchací technice požár lokalizovali dvěma C proudy v 9.48 hodin.

„Do té doby byla silnice zcela uzavřena, po lokalizaci policie uvolnila jeden pruh pro kyvadlový průjezd. Likvidaci ohlásil velitel zásahu po dohašení drobných ohnisek a závěrečné kontrole termokamerou v 10.44 hodin. Do návěsu se požár nerozšířil, ale celý prostor byl zakouřen,“ uvádí páteční tisková zpráva středočeských hasičů.

Vzhledem k tomu, že v něm byly převáženy různé druhy potravin, byli o události informováni pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce i Krajské veterinární správy pro Středočeský kraj. Celkovou škodu vyčíslil vyšetřovatel HZS na 2,5 milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada v motorové části tahače. Událost se obešla bez zranění.

Zdroj: HZS Středočeského kraje
Ilustrační foto: pixabay.com