Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Studiu “Dvojka” se o víkendu zadařilo

SEDLČANY – O uplynulém víkendu čekal závodníky sedlčanského studia „Dvojka“ prozatím nejnáročnější program letošní závodní sezony ve sportovním aerobiku. Závodníci se rozjeli do několika měst České republiky, aby poměřili síly se svými soupeři. V Praze na ně čekala největší přehlídka pódiových skladem – soutěž zvané “Žij pohybem”, v Lounech závod Českého svazu aerobiku a tance II. a III. výkonnostní střídy a v Litomyšli soutěž “Mistry s Mistry”, což je další ze série závodů ve sportovním aerobiku.

“V Praze naše studio Dvojka reprezentoval osmičlenný tým ve věku 15 až 26 let, který dokázal ve své kategorii porazit mimo jiné také obávané soupeře z AC Sole Písek a získat krásné zlaté medaile. Tým tak získal cenné body do ligového hodnocení této soutěže a věříme, že v červnovém finále uhájí svůj post a opět zabojuje o příčky nejvyšší. V Lounech se nejvíce dařilo dívkám v kategorii 8 až 10let, které dokázaly jak v kategorii fitness aerobik tak v kategorii sportovních týmů získat zlaté medaile,” uvedla cvičitelka sedlčanského studia Dvojka Kristýna Faktorová.

Ani ve věkové kategorii 11 až 13 let se sedlčanské děti neztratily. Výrazný úspěch zaznamenala sólistka Veronika Šeráková, když se jí v třicetičlenném poli závodnic kategorie žen podařilo vylepšit své dosavadní umístění z minulých závodů o jedenáct příček a obsadit tak krásné páté místo. Fitness tým i tým sportovního aerobiku předvedly velmi pěkné sestavy a obsadily shodně bronzové příčky. V Litomyšli šlo závodnicím sedlčanského studia Dvojka o postup do  republikového finále, které se bude letos konat 16. června v Olomouci.

“Účastníci získávají body za svá umístění v jednotlivých závodech a vždy  deset nejlepších z každé kategorii postoupí do Olomouce. V Litomyšli nás skvěle reprezentovaly sólistky Veronika Sosnovcová, která získala 2. místo v kategorii 12 až 15 let, čtvrté místo v kategorii 12 až 15 let získala Denisa Bartůňková a tým Fáberová, Váňová, Zelenková skončil na 10. místě v kategorii 12 až 15 let. Všechna děvčata tak mají velmi dobře našlápnuto k tomu, aby se olomouckého finále mohla zúčastnit,” doplnila Kristýna Faktorová.