Středočeští zastupitelé schválili nové ceny jízdného v Pražské integrované dopravě

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

STŘEDNÍ ČECHY – Středočeští zastupitelé v pondělí 28. listopadu dnes schválili změnu cen jízdného v Pražské integrované dopravy (PID) ve vnějších pásmech na území Středočeského kraje. Změny začnou platit na začátku dubna příštího roku. Kraj krokem reaguje na inflaci a energetickou krizi. Úprava cen se netýká jízd po hlavním městě. Kraj si navíc od změny slibuje zjednodušení a zpřehlednění.

„Ceny reagují tak na energetickou krizi a skokové navýšení cen pohonných hmot a trakční energie. „Do systému dopravní obslužnosti je nutné dostat více peněz, stabilizovat jeho ekonomickou situaci a zároveň jej udržet v sociálně dostupné v dimenzi,“ vysvětlil Petr Borecký, radní pro oblast veřejné dopravy a pokračoval: „Mimořádný stav nedokážeme z vnitřních finančních zdrojů plně pokrýt, a proto plánujeme zvýšení příjmů z jízdného o zhruba 180 milionů korun v roce 2023.“

„Změny se nejvíce dotknout cestujících z prvních čtyřech pásem a v rámci nich pak v prvních dvou pásmech,“ dodal Petr Borecký. Úpravy tarifu nicméně pozitivně i reagují na podněty od cestujících a partnerů systému a přináší sjednocení podmínek u jednotlivých jízdenek při použití na železnici, podporu jízd na delší vzdálenosti, zastropování ceny časových kupónů, zavedení 10měsíčního časového kupónu pro vnější pásma a firemního jízdného (umožní nákup přenosných časových kuponů).

Tabulky s cenami jízdného najdete zde

Zdroj/ilustrační foto: Středočeský kraj