Středočeští policisté od začátku roku řešili 115 dopravních nehod motorkářů

STŘEDNÍ ČECHY – Ačkoli byl pro celé území České republiky 12. března 2020 vyhlášen nouzový stav a v souvislosti s tím se významně změnil provoz na všech silnicích, k dopravním nehodám však stále dochází ve velkém počtu. Výjimkou nejsou ani dopravní nehody motorkářů, kdy od začátku roku na středočeských silnicích zbytečně vyhaslo několik životů. Od  1. ledna do 30. dubna letošního roku museli středočeští policisté řešit 115 dopravních nehod, kde byl účastníkem nehody motorkář.

“Oproti roku 2019 za stejné období je to o sedmnáct dopravních nehod více. Zemřelo již devět motorkářů, což je o sedm více než v loňském roce. Situace je o to více alarmující z důvodu, že v období od vyhlášení nouzového stavu, tedy od 12. března zemřelo osm z celkového počtu devíti motorkářů. Volnější silnice často právě motorkáře vybízejí k rychlejší jízdě, to se však mnohým z nich může stát osudným,” uvádí v tiskové zprávě Barbora Schneeweissová, mluvčí středočeské policie.

Nehody motorkářů se nevyhýbaly ani silnicím na Příbramsku. Osmačtyřicetiletý motocyklista nezvládl v neděli 5. dubna před šestou hodinou večerní v katastru obce Zduchovice svůj stroj a v zatáčce vyjel vlevo mimo komunikaci. Následně narazil do svahu silničního příkopu a poté vylétl ze svého stroje a dopadl na hlavu. Zraněný muž byl následně převezen do pražské nemocnice. K další nehodě došlo na silnici I/18  v neděli 12. dubna chvíli před polednem v katastru obce Obory.

Tady šestapadesátiletý motocyklista nedodržel bezpečnou vzdálenost za osobním vozidlem, které odbočovalo vlevo. Ve snaze zabránit střetu začal řidič motorky intenzivně brzdit a položil motorku na levý bok, přitom narazil do zadní části zpomalujícího vozidla. Muž byl jednorázově ošetřen v nemocnici a propuštěn do domácího léčení. 20. dubna se v obci Věšín střetli při předjíždění dva motorkáři. Jeden zraněný motocyklista byl přepraven letecky do nemocnice, druhý byl převezen sanitkou.