Středočeský kraj zareagoval na nedostatek řidičů a výpadky spojů v systému PID

STŘEDNÍ ČECHY – Vzhledem k přetrvávajícímu nedostatku řidičů a snaze maximálně snížit počet výpadků spojů v systému Pražské integrované dopravy (PID), umožnilo středočeské krajské integrované dopravě (IDSK), ve spolupráci s koordinačním dispečinkem Pražské integrované dopravy (PID), zavést přechodné opatření, které dopravcům pomůže tuto složitou situaci alespoň částečně vyřešit.

S platností od 1. září bylo povoleno pro zajištění dopravní obslužnosti využívat v rámci subdodávek pro smluvní dopravce PID vozidla a řidiče dopravců, kteří měli vozidla registrovaná a vybavená pouze pro potřeby náhradní dopravy za železniční dopravu. Na základě tohoto opatření mohou smluvní dopravci na přechodnou dobu provozovat na linkách PID i vozy, které byly původně autorizovány pouze pro provoz náhradní dopravy v systému PID.

„Tímto opatřením se otevřela možnost navýšit portfolio personálu v systému Pražské integrované dopravy o cca 50 řidičů z řad malých dopravců, které si mohou smluvní dopravci najímat na zajištění svých výkonů. I nadále však pokračují další jednání, která by i přes nelehkou situaci na pracovním trhu umožnila další řešení pro stabilizaci systému PID,“ uvedl ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje Zdeněk Šponar.

Zdroj: Středočeský kraj
Ilustrační foto: pixabay.com