Středočeský kraj průběžně prověřuje kvalitu ubytování uprchlíků z Ukrajiny

STŘEDNÍ ČECHY – Krizový štáb Středočeského kraje průběžně zadává odpovědným orgánům kontrolu ubytovacích zařízení, která poskytují přístřeší uprchlíkům z Ukrajiny. Dosud hasiči, policie, hygiena nebo sociální odbor krajského úřadu prověřili jednotky zařízení. Aktuální situaci dnes členové štábu projednali na svém pravidelném zasedání. Přičemž členové štábu konstatovali, že doposud provedené kontroly dopadly uspokojivě.

„Většinou jsme postupovali na základě žádostí obcí nebo samotných ubytovaných, abychom prověřili podmínky v daných zařízeních. V této chvíli neevidujeme problémy u kohokoliv z ubytovatelů, kteří mají uzavřené smlouvy se Středočeským krajem nebo jsou v procesu uzavírání smluv, kdy jde v tuto chvíli o více než 470 smluvních vztahů. Drobné nesrovnalosti byly okamžitě napraveny,“ uvedla po jednání štábu hejtmanka Petra Pecková.

Postupně se daří také zaměstnávat uprchlíky z Ukrajiny. Zaměstnání má aktuálně v kraji již na 8,5 tisíce občanů Ukrajiny. Nejvíce v oborech zemědělství, zahradnictví, službách, potravinářském průmyslu. „Nastává období sezónních prací, takže je šance, že se zaměstnanost Ukrajinců ještě zvýší. Pokud zaměstnavatelé potřebují sehnat nové pracovníky, je možné a vhodné kontaktovat nejbližší úřad práce, který jim může pomoci s náborem,“ uzavřela hejtmanka Pecková.

Zdroj: Středočeský kraj
Ilustrační foto: pixabay.com