Středočeský kraj nyní nepodpoří případné vyhlášení nouzového stavu

STŘEDNÍ ČECHY – Středočeský kraj nyní nepodporuje vyhlášení nouzového stavu, informovala o tom hejtmanka Petra Pecková. Ve středních Čechách bylo k pondělnímu (22. 11.) ránu hospitalizováno 204 pacientů s covidem, z toho 38 z nich vyžaduje intenzivní péči. Z hlediska počtu nových případů za posledních sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel je Středočeský kraj ve srovnání s ostatními regiony na devátém místě.

„Za Středočeský kraj v současné době nevidíme k vyhlášení nouzového stavu důvod. Po prověření situace v krajských nemocnicích ani nemáme v úmyslu vyhlašovat stav nebezpečí. Na středu je svolán krizový štáb kraje, kde budeme situaci dále řešit. Máme proočkováno téměř 75 % obyvatel starších šestnácti let, pevně věřím, že to se projevuje v našich nemocnicích nižší zátěží na JIP,“ uvedla středočeská hejtmanka Petr Pecková.

„Situaci rozhodně nepodceňujeme a neustále sledujeme každodenní vývoj. Ta statistika je pro nás zatím ve srovnání s ostatními kraji poměrně příznivá. Je to určitě i díky vysoké proočkovanosti obyvatel. Ke včerejšku bylo v kraji od začátku očkování podáno bezmála 1,4 milionu dávek, 673 tisíc lidí má dokončené očkování a 66 tisíc osob už má aplikovanou i posilující dávku,“ řekl krajský radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík.

Zdroj: Středočeský kraj
Ilustrační foto: pixabay.com