Středeční ráno nám připomnělo, že léto už skončilo a začal meteorologický podzim

SEDLČANSKO – Středeční ráno 2. září teplotami spíše připomínalo druhou polovinu října, než začátek září. Meteorologická stanice Rudolec hlásila kolem šesté hodiny ranní jen čtyři stupně Celsia. Nejchladnější ráno 2. září zaznamenaly stanice na Šumavě, kde teploty klesaly už pod bod mrazu. Stanice Modrava – Rokytská slať naměřila -3,0 °C, Březník -2,3 °C a Horská Kvilda -2,1 °C. Následující rána pak mají být už o něco teplejší.

“Už před nejbližším víkendem se oteplí, když denní teploty vystoupí ve středu sice ještě na ne víc než 20 °C, ale ve čtvrtek už při polojasné obloze a žádných srážkách lehce nad dvacítku poskočit. V pátek nás čeká zvýšení denních odpoledních teplot až na 25 °C. Na to pak naváže sobota, kdy by denní teploty mohly na jihu Moravy vystoupit až na 28 °C, na zbytku území méně, ale letní den bude zaznamenán na velké části Česka,” píše na svých stránkách Meteocentrum.

V neděli a pondělí meteorologové očekávají větší oblačnost, místy možnost deště a mírné ochlazení s denními teplotami nejvýše 22 °C. Od úterý po zbytek příštího týdne počasí vypadá na spíše slunečný režim beze srážek a s denními maximy blížícími se a místy i překonávajícímu letní hranici 25 °C. “Že by se teploty ještě dokázaly vyšplhat nad tropickou třicítku, to už je v této části roku velmi nepravděpodobné, i když vyloučit to ještě úplně nemůžeme,” dodává Meteocentrum.

Zdroj: meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com