Středeční bouřka zasáhla celý region a byla vydatnější. Hasiči také častěji vyjížděli

SEDLČANSKO – Na rozdíl od úterní bouřky se středeční bouřka vyznačovala mohutnějším deštěm a vyšším počtem výjezdů hasičů k popadaným stromům a čerpání vody. Nejvíce, alespoň podle počtů zásahů hasičů, bouřka řádila především na jihu a jihozápadě Sedlčanska. Bouřka pak začala lámat stromy a zaplavovat níže položená místa i v jiných obcích a zásahů hasičů přibývalo.

zdroj: Meteopress – 19:00

Petrovice, Příčovy, Křepenice, Vysoký Chlumec, Počepice, Sedlčany, Dublovice, Klučenice, Krásná Hora nad Vltavou, Nalžovice, Svatý Jan, Nechvalice – to všechno jsou obce, kde hasiči odstraňovali popadané stromy či čerpali vodu. Ve většině těchto obcí zasahovali od večerní 20. do 3. hodiny ranní opakovaně. Dohromady to dělalo 33 zásahů profesionální i dobrovolných jednotek.

zdroj: Meteopress – 19:20

Co se týká množství spadlých srážek v průběhu dvouhodinové bouřky, tak nejvíc jich naměřila srážkoměrná stanice Svatý Jan, kde spadlo mezi 19. a 21. hodinou přes 30 litrů vody na metr čtvereční. Naproti tomu v nedalekém Kamýku nad Vltavou spadlo ve stejnou dobu ‘jen’ necelých dvanáct litrů a na stanici ČHMÚ v Rudolci necelých sedmnáct litrů vody na metr čtvereční.

  Ranní teploty i nadále zůstanou příjemné, svatá Anna na tom nic nezmění

Ilustrační foto: pixabay.com