Stavba Krčínovy cyklostezky je dokončena, slavností otevření proběhne až zjara 2021

SEDLČANY – V termínu, který bylo nutné dodržet kvůli nemalým dotacím, byla v říjnu letošního roku dokončena výstavba Krčínovy cyklostezky. Investorem akce bylo Sdružení obcí Sedlčanska, dodavatel pak  sdružení firem pod vedením stavební firmy BES, dceřiné společnosti Metrostavu. Výstavba byla zahájena koncem minulého roku, po dokončení tu vznikl asfalto-betonový pruh široký 2,5 metru a lemovaný nezpevněnou krajnicí.

Krčínova cyklostezka vede od sedlčanské retenční nádrže přes Radeč, Mezný, Hulín až do Prčice a dohromady měří 13,5 km. V některých úsecích využívá stávajících komunikací a její šířka je v těchto místech 3,5 metru. V těchto úsecích není však vyznačena jako cyklostezka, ale jen cykotrasa, neboť stávající komunikace využívá i zemědělská technika. Výstavba vyšla na téměř 90 milionů korun, z toho dotace Státního fondu dopravní infrastruktury a Středočeského kraje činila 87 milionů korun.

Cyklostezka nemá sloužit jen k rekreačním jízdám cyklistů, ale měla by být také bezpečnou spojnicí při cestách do zaměstnání, za službami a do škol. I když ještě Krčínova cyklostezka není oficiálně v provozu, už teď na sklonku podzimu ji využívá řada cyklistů. Zatímco slavností poklepání základního kamene a tím i zahájení výstavby proběhlo 9. prosince 2019 bez jakýchkoliv omezení, slavností zahájení provozu cyklostezky se uskuteční až v jarních měsících roku 2021.

Ilustrační foto: pixabay.com