Státní program Antivirus i v září držel míru nezaměstnanosti na Sedlčansku na 2,9 %

SEDLČANY – Lidí bez práce na Sedlčansku v září mírně přibylo, uvádí to nová data Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci září z celkového počtu 14 080 lidí ve věku od 15 do 64 let evidováno celkem 442 lidí bez práce. Zářijová míra nezaměstnanosti se oproti srpnu vůbec nezvedla a zůstávala na 2,9 procent. Ke konci září bylo na Sedlčansku 287 volných míst, což je o devět míst více než v srpnu 2020.

Jak vyplývá ze zářijových dat Úřadu práce ČR, tak nejvíce volných míst bylo na konci září v Sedlčanech (146) při míře nezaměstnanosti 3,4 procenta a počtu 159 lidí bez práce. V Sedlci-Prčici bylo ke konci září dvanáct volných míst při míře nezaměstnanosti 1,8 procenta a počtu 36 lidí bez práce. V městě Krásná Hora nad Vltavou bylo na konci září jedno volné místo při míře nezaměstnanosti 2,1 procenta a počtu devatenácti lidí bez práce.

Z obcí regionu měly v září lehce nadprůměrnou míru nezaměstnanosti Kňovice (4,2 %), Vysoký Chlumec (4,1 %) a Kosova Hora (3,9 %). Na opačné straně zářijové tabulky míry nezaměstnanosti v obcích Sedlčanska měla nejméně nezaměstnaných obec Osečany (1,1 %). Následovaly Nalžovice (1,5 %) a Jesenice (shodně 1,6 %). Státním programem Antivirus bylo v Česku od dubna dosud podpořeno přes 56 tisíc firem a víc jak 708 tisíc pracovníků.

Zdroj: Úřad práce ČR
Ilustrační foto:
pixabay.com