Státem plánované rušení poboček České pošty se poboček na Sedlčansku nedotkne

SEDLČANSKO – Česká pošta plánuje rušit pobočky ve 115 městech a obcích. Většinou se to týká velkých krajských měst a měst, kde jsou dvě a více pošty. Například v Příbrami má dojít ke zrušení dvou poboček. Česká pošta neuzavírá pobočky v obcích, kde sídlí pouze jedna pošta. Zároveň se redukce pobočkové sítě netýká pošt Partner, kterých je po celé České republice aktuálně 819.

Pobočky, které budou nově spádové pro klienty, jejichž pošta byla zrušena, zajistí dostatečnou kapacitu pro jejich obsluhu. Všechny pošty, které Česká pošta provozuje, jsou schopné zajistit požadovaný standard služeb. Na nejvytíženějších poštách, kterých je 400, se lze objednat na konkrétní čas a na konkrétní službu, a to pouze jednu hodinu před plánovanou návštěvou pobočky.

„Pro odeslání a výdej balíků mohou zákazníci využít celkem 7 625 Balíkoven a samoobslužných výdejních boxů po celé České republice. Redukce poboček byla stanovena podle parametrů Českého telekomunikačního úřadu, konkrétní pošty pak byly vybrány podle návštěvnosti klientů, podle počtu uskutečněných transakcí, ekonomické rentability svého provozu,“ uvádí tisková zpráva České pošty.

Seznam zrušených poboček České pošty. (xlsx, 49kB)

Zdroj: Česká pošta
Ilustrační foto: pixabay.com