Startuje podzimní část fotbalové Fortuna divize. Tatran hostí v neděli FK Soběslav

REGION – Už tento víkend startuje na přelomu července a srpna podzimní část fotbalových soutěží od Divizi výše. V ročníku 2021/2022 Divize skupiny A se v neděli 1. srpna na domácím stadionu představí fotbalisté A mužstva Tatranu Sedlčany. Soupeřem jim bude v 1. kole FK Spartak Soběslav, úvodní hvizd mistrovského utkání je naplánován na 17 hodin.

Vzájemná bilance obou nedělních soupeřů hovoří ve prospěch Spartaku Soběslav. V ročníku 2020/2021  zvítězil Spartak Soběslav doma 5:2, když zbytek podzimní a celá jarní část soutěží byly kvůli epidemii zrušeny. V ročníku 2019/2020 nejprve v podzimní části Tatran podlehl Soběslavi na jeho hřišti 0:4, ale na jaře doma Tatran zvítězil 3:1.

V soutěžním ročníku 2021/2022 se z rozhodnutí Řídící komisi pro Čechy (ŘKČ) nebudou v případě nerozhodného výsledku v řádné hrací době dále provádět pokutové kopy. Bude se tedy znovu bodovat systémem 3-1-0. Rozhodnutí se týká obou skupiny ČFL a Divize spadající pod ŘKČ, tedy skupiny A, B a C. Dále tato pravidla platí i pro mládežnické soutěže spadající pod ŘKČ.

Pořadatelé z domácího oddílu upozorňují diváky na povinnost při vstupu na stadion prokázat svou bezinfekčnost, a to jedním ze způsobů uvedeným v aktuálně platném mimořádném opatření MZČR. Certifikát o provedení testu, očkování či potvrzení o prodělání nemoci je divák oprávněn předložit v tištěné či elektronické podobě.

Ilustrační foto: pixabay.com