Stanice ČHMÚ Rudolec naměřila v neděli ráno při východu Slunce mráz -3,6 °C

REGION – Meteorologický podzim se už pomalu blíží ke své polovině a teploty se tím pádem snižují. To se projevuje v těchto dnech především při vyjasnění v ranních hodinách. Zatímco v sobotu ráno ještě teplota bod bod mrazu nespadla, v neděli ráno už na Sedlčansku mrzlo. Stanice Rudolec naměřila v neděli 10. října ráno ve dvou metrech nad zemí mráz -3,6 °C a v pěti centimetrech nad zemí -5,1 °C.

Je to především dáno tím, že stanice ČHMÚ Rudolec se nachází v údolí Sedleckého potoku. Naopak na stanici Nadějkov na rozhraní středních a jižních Čech v blízkosti Monínce se nedělní ranní teplota pod bod mrazu nedostala. Tradičně nejchladnějšímu místy byly v neděli ráno  Rolava na Karlovarsko (-8,7 °C), na Šumavě Rokytská slať hlásila -8,2 °C a Horská Kvilda -7,8 °C.

„Ráz počasí se začne měnit od pondělí, postupně přibude oblačnosti a přidají se srážky. V pondělí hlavně v Čechách, v úterý a ve středu už na většině území. Současně k nám od úterý bude proudit studený vzduch od severozápadu, ve kterém se z pondělních 9/14 °C ochladí na pouhých 7/11 °C v dalších dvou dnech. Pocitovou teplotu bude snižovat i mírný vítr,“ píše Meteocentrum.

Ilustrační foto: pixabay.com