Současné slunečné počasí s teplotami kolem 30 °C od neděle přeruší bouřky a déšť

REGION – První srpnová sobota se nesla ve znamení slunečné oblohy a na mnoha místech i tropických teplot. Nejtepleji bylo 1. srpna v Plzni, teplota se na stanici ČHMÚ Plzeň – Bolevec vyšplhala po 16. hodině na hodnotu 34,4 °C. Stanice Staňkov u Domažlic hlásila 33,9 °C, stanice Stříbro 33,8 °C. Na Sedlčansku stanice Rudolec naměřila 30,2 stupně Celsia. V neděli se počasí začne měnit, přijdou přeháňky a bouřky.

“Teploty budou stále vysoké, v maximech 26/30 °C, jen na Karlovarsku už by mělo být chladněji. Ochlazení dorazí na celé území v pondělí, aktuální předpověď počítá s maximy 18/22 °C. To ale nebude jediná změna, přidají se i četné srážky. Ty mohou být místy vydatnější, přes 30 mm, lokálně možná i více. Pokud se někde objeví intenzivní déšť během dne, tak mohou být teploty i nižší než zmiňovaných 18/22 °C,” informuje web Meteocentrum.

“Deštivé bude zřejmě i úterý, které může být, hlavně ve východní polovině ČR, ještě chladnější než pondělí – zde jen 15/19 °C. Ochlazení ale rozhodně neznamená konec léta. Během pracovního týdne se bude oblačnost protrhávat a začne se znovu oteplovat. O příštím víkendu by při slunečném počasí znovu mohlo být kolem 30 °C,” dodávají stránky Meteocetrum. Výhled počasí na měsíc srpen počítá nadále s teplotami kolem 25 stupňů Celsia, a to minimálně do půlky srpna.

Zdroj: meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com