Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Současné chladnější počasí přispívá k udržení dobré kvality vody v nádržích

REGION – Období letních dovolených a prázdnin je v plném proudu. Chladnější počasí v posledních dnech sice není pro koupání přímo ideální, ale na druhou stranu přispívá k udržení dobré kvality voda v rybnících a nádržích. Začátkem tohoto týdne proběhla na většině kontrolovaných a sledovaných koupacích oblastech a přírodních koupalištích pravidelná kontrola spojená s odběrem vod.

“Již při vlastních odběrech bylo vizuálním hodnocením patrné, že voda na většině lokalit má dobrou kvalitu, což bylo potvrzeno i analýzou odebraných vzorků. Situace je výborná jak na nejvýznamnějších hojně navštěvovaných oblastech, koncentrovaných na březích vodních nádrží Orlík a Slapy, tak i na ostatních menších a méně frekventovaných lokalitách v celém Středočeském kraji,” uvádějí středočeští hygienici.

Průhlednost vody je více jak dva metry a obsah fytoplanktonu, konkrétně sinic, je velice nízký. Kvalita vod je tak na podstatné části sledovaných přírodních koupališť a koupacích oblastech hodnocena stupněm 1. Stupeň 2 se konkrétně týká přírodního koupaliště Vyžlovka, rybníku Jureček a Proboštských jezer v oblasti Praha – východ, jezera Poděbrady a jezera Ostrá na Nymbursku, dále pak Nového rybníku v Příbrami a Pilského rybníku u Sedlce-Prčice.

Autor/zdroj: Krajská hygienická stanice
Středočeského kraje