Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


SOU Sedlčany se ohrazuje proti šíření poplašných zpráv, nezakládají se na pravdě

SEDLČANY – Od úterý 10. března 2020 se Sedlčanskem začala lavinovitě šířit zpráva o údajném výskytu onemocnění COVID-19 v Středním odborném učilišti, Sedlčany, Petra Bezruče 364, bývalé „Zemědělce“. Jistý pán na facebooku napsal nepotvrzenou zprávu, která se velice rychle začala šířit a měnit svůj obsah. “Všechny tyto fámy jsou nesmysl, na naší škole žádný koronavirus není,” píše ve zprávě Karel Souček z SOU Sedlčany.

“K 11. březnu není žádný ze zaměstnanců naší školy prokazatelně nakažen tímto virem a ani žádný zaměstnanec nebyl odvezen záchrannou službou, ani vyšetřen. Na dovolené v rizikových oblastech žádný zaměstnanec školy taktéž nebyl. Všichni zaměstnanci, včetně ředitele, byli dnes ve škole přítomni. Zpráva o výletu žáků do Itálie se také nezakládá na pravdě, žáci na žádném výletu v Itálii v posledních šesti měsících nebyli. Tímto oficiálně dementuji zprávy šířené o zaměstnancích a žácích naší školy,” doplňuje Jiří Kolín, ředitel školy.