Sobotní teplota se má pohybovat okolo 15 °C, v neděli se však vyhoupne až nad 20 °C

REGION – V sobotu musíme počítat spíše se sychravým podzimním průběhem počasí. Sobota tak nabídne oblačnou až zataženou oblohu a od západu se na většině území přidá déšť. K večeru bude srážek opět ubývat. Teploty se v obou dnech budou pohybovat mezi 12/18 °C. Tam, kde se obloha přechodně protrhá, bude tepleji. V neděli ale dojde ke změně v průběhu počasí.

Od jihu k nám začne proudit teplejší vzduch. Na obloze bude většinou polojasno až oblačno, po ránu se místy mohou vytvářet mlhy nebo nízká oblačnost, ze které může mrholit. Teploty se přes den dostanou relativně vysoko, a to na 18/22 °C. Jako přes kopírák bude průběh počasí také v pondělí. V úterý pak příliv teplého vzduchu od jihu ukončí studená fronta.

„Na ní musíme počítat místy se srážkami a s ochlazením. Teploty v úterý se budou pohybovat mezi 15/19 °C. V následujících dnech pak bude docházet k pozvolnému ochlazování, ale srážek nebude mnoho. Jen po ránu se mohou tvořit mlhy, ze kterých může mrholit,“ dodává v předpovědi počasí na svých webových stránkách Meteocentrum.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay.com