Sobota proprší, neděle má být proměnlivá a po víkendu přijdou malí ledoví muži

REGION – Blíží se předposlední květnový víkend, který doprovodí chladnější vzduch od severozápadu a deštivé počasí. Nejdeštivější má být sobota, při zatažené obloze může spadnout až deset litrů vody na metr čtvereční. Nejvyšší denní teploty mají vystoupat na 16 až 19 °C. Na neděli meteorologové udávají pro střední Čechy oblačno až polojasno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 9 až 6 °C, nejvyšší denní teploty podobně jako v sobotu 16 až 19 °C.

Od pondělí musíme počítat s příchodem tzv. malých ledových mužů. Takže tradice mírnějšího ochlazení v tuto dobu bude i letos zachována. Malí ledoví muži, konkrétně svatý Urban, svatý Filip a svatý Beda, slaví svůj svátek podle původních kalendářů každoročně od 25. do 27. května. V současných kalendářích však z nich zůstal jen Filip. Ochlazení ale tak velké jako v polovině května, při příchodu “velkých” ledových mužů Pankráce, Serváce a Bonifáce, nás nečeká.

Pondělní předpověď udává oblačno až zataženo a na většině území přeháňky nebo občasný déšť. Srážky by však měly během dne ustávat a protrhávat se má i oblačnost. Odpolední teploty se nijak výrazně nebudou lišit od nedělních, tedy 14 až 18 °C. V úterý má být oblačno s nočními teplotami 9 až 5 °C a denními nadále 14 až 18 °C. Od středy se má při polojasné až oblačné obloze už začít mírně oteplovat. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 17 až 22 °C.