Sníh zatím moc dlouho nevydrží, po zimním víkendu se v příštím týdnu opět oteplí

REGION – Aktuální víkend přináší vpád chladného vzduchu od severovýchodu. V sobotu se poprvé v této sezoně objevily celodenní mrazy, a to hned na celém území. Zejména na jihu Čech bude ještě během soboty poměrně vydatně sněžit a napadne tedy významná sněhová pokrývka. Může jít dokonce až o 10 cm nového sněhu, sněžení bude ustávat až v noci na neděli.

Během neděle očekávají meteorologové denní teploty okolo nuly, místy bude panovat nízká oblačnost, jinde se zase vyjasní. V noci na pondělí pak už se bude oteplovat s tím, jak k nám přijde teplá fronta. Na ní se objeví další srážky, které budou naopak přecházet ze sněžení zpátky do deště. V pondělí tak už meteorologové očekávají velkou oblačnost a místy déšť s teplotami okolo +5 °C.

„Příští týden by tak měl být zase typicky listopadový, s teplotami nad nulou, minimálně okolo +5 °C, nebo i vyššími, může být až 8 °C. Oblačnost bude spíše velká, což je ale pro listopad naprosto typické. Srážky čekáme také typicky listopadové – sice jen občasné a slabé, ale vlastně bude stále mokro ve spojení s mlhami. Stávající vpád studeného vzduchu se sněhem je tak spíše jen dočasnou krátkou epizodou, která nás upozorňuje na to, že zima už se opravdu blíží,“ píše Meteocentrum.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay.com