Snažil se hlídce ujet a pak utéct. Policisté ho pronásledovali a použili zákonné výzvy

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a , takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Policisté v pondělí 2. září sdělili podezření z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku devětadvacitiletému a devětatřicetiletému. Ze soboty na neděli oba přijeli do Sedlčan, kde se násilím dostali do zaparkovaného osobního vozidla. Odcizili z něj notebook, digitální fotoaparát, tablet a firemní dokumentaci, vše v hodnotě 36 tisíc korun. Následně odjeli do kempu v katastrálním území Milešov. Tady vnikli do předstanu před karavanem a vzali ze stolu peněženku se čtyřmi tisíci korunami, platební kartou a s doklady.

“Policejní hlídka na muže jedoucí ve vozidle značky Audi náhodou ‘narazila’ v neděli v ranních hodinách kousek nad Trhovkami a rozhodla se auto zastavit, protože jeho řidič, mladší z nich, nebyl připoután. Motorista nejdříve téměř zastavil, náhle se však rozjel velmi vysokou rychlostí a začal ujíždět směrem na Klenovice. Pár metrů za touto obcí prudce zastavil v protisměru a dal se na útěk směrem do pole,” uvedla v tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Schindlová.

Policisté ho pronásledovali, použili zákonné výzvy a také hrozbu namířenou střelnou zbraní, až poté si dotyčný lehl na zem. Následně u něj provedený test vykázal přítomnost metamfetaminu a navíc se ukázalo, že dotyčný nevlastní řidičské oprávnění. Jeho spolujezdec během jízdy odhodil tašku s kradenými věcmi do zahrady a další odcizené věci se pokusil uschovat v místě zastavení. “Nyní oběma mužům za výše uvedené činy hrozí šest měsíců až tři roky pobytu za zdmi věznice,” dodala policistka.