Skanzen přiblíží atmosféru lidových Vánoc. Od pondělí školákům, od soboty dospělým

VYSOKÝ CHLUMEC – Výjimečné prohlídky skanzenu v době od 11. do 17. prosince přiblíží atmosféru lidových Vánoc v 19. a na začátku 20. století. Tentokrát budou mít návštěvníci skanzenu ve svátečně vyzdobených světnicích chalup možnost vyzkoušet si tradiční lidová řemesla a dovednosti a seznámit se s lidovými zvyky zimního období.

„Ve dnech 11. až 15. prosince je akce určena především pro děti a školy. Během vánočního programu si mohou děti upéct vánoční pečivo, nazdobit perníčky, vyrobit tradiční ozdoby a vyzkoušet, jak se dříve předpovídala budoucnost litím vosku. V sobotu 16. a v neděli 17. prosince je předvánoční akce určena dospělým,“ uvádí předvánoční pozvánka do skanzenu.

„V útulně vytopených a svátečně vyzdobených chalupách si můžete sami vyzkoušet různá řemesla a dovednosti, ochutnat historické pečivo nebo se dozvědět o původu vánočních zvyků. Těšit se můžete na například na zdobení perníčků, vyřezávání betlémových figurek i předení na kolovrátku. V sobotu ve 13 hodin proběhne sousedské koledování vysokochlumeckých dětí,“ dodává pozvánka.

Ilustrační foto: pixabay