Situace v regionu Sedlčanska se zlepšuje, pozitivně testovaných osob nadále ubývá

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANSKO – V regionu Sedlčanska (ORP Sedlčany – 22 obcí) bylo k půlnoci 11. dubna 176 osob s pozitivním testem, z toho 31 ve věku nad 65 let a dalších 11 ve věku nad 75 let. Ke stejnému datu bylo v nemocnici hospitalizováno pět osob. Přímo v městě Sedlčany (včetně osad) bylo k 11. dubnu 85 osob s pozitivním testem. Z dalších měst Sedlčanska bylo k 11. dubnu v Sedlci-Prčici 14 a v Krásné Hoře nad Vltavou 24 pozitivně testovaných.

V jednotlivých obcích regionu měla k 11. dubnu nejvíce pozitivně testovaných osob obec Dublovice (12). Následují obce Petrovice (8), Nalžovice a Svatý Jan (shodně 6), Milešov a Nedrahovice (shodně 4), Kosova Hora a Nechvalice (3), Křepenice a Vysoký Chlumec (shodně 2). Jednoho pozitivně testovaného měly k 11. dubnu obce Jesenice, Klučenice, Počepice a Prosenická Lhota. Nulu mělo k témuž datu z regionu Sedlčanska pět obcí – Kňovice, Osečany, Příčovy, Radíč a Štětkovice.

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR. To znamená, že případně mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci. Navíc všechny údaje běžně podléhají zpětným revizím a proto se v dalších dnech mohou měnit.

Ilustrační foto: pixabay.com