Situace na Sedlčansku, co se týká pozitivně testovaných, se nadále lepší

SEDLČANSKO – Vývoj epidemie covidu-19 nadále na Sedlčansku v posledních dnech vykazuje známky brzdění. Podle posledních dat Ministerstva zdravotnictví ČR začalo na Sedlčansku ubývat i pozitivně testovaných seniorů. K 19. listopadu bylo v regionu Sedlčanska (zahrnuje 22 obcí) celkem 246 lidí s pozitivním testem na covid -19. Z toho na kategorii seniorů ve věku 65 až 75 let připadlo 55 osob a na kategorii nad 75 let 26 osob. Na deset se snížil i počet hospitalizovaných.

Z celkového počtu pozitivních osob k 19. listopadu připadalo na město Sedlčany 93 lidí s pozitivním testem. Z dalších větších obcí a měst bylo ke stejnému datu v Sedlci-Prčici 29, Dublovicích 16, Vysokém Chlumci 15, Kosově Hoře 14, Krásné Hoře 9, Petrovicích 6 osob s pozitivním testem. Z dalších obcí Sedlčanska pak stojí za zmínku Počepice 10, Nalžovice 8, Nedrahovice 7, Nechvalice 6, Prosenická Lhota 5, Osečany 4. V obcích Radíč a Štětkovice nebyl k 19.11. žádný pozitivně testovaný.

Zdroj dat: Ministerstvo zdravotnictví
Ilustrační foto:
pixabay.com

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR. To znamená, že mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci. Stejně tak je potřeba vzít v úvahu fakt, že v Sedlčanech je největší Domov seniorů ve Středočeském kraji.