Silný vítr a déšť potrápily také středočeské hasiče, na kontě mají 80 událostí

STŘEDNÍ ČECHY – Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu na silný vítr a déšť se v pondělí 11. května naplnila také ve středních Čechách. Hasiči byli od 14. hodiny častěji povoláváni k výjezdu. Po dobu výstrahy přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje celkem osm desítek událostí. Většina z nich souvisela s aktuálním počasím.

Ve 43 případech byli hasiči vysláni k popadaným stromům nebo ulámaným větvím, které tak bránily plynulému provozu na pozemních komunikacích. Tyto události se obešly bez zranění osob i bez škod na majetku. Déšť také zatopil níže položená místa a tam, kde hrozilo nebezpečí z prodlení, byla vyslána profesionální nebo dobrovolná jednotka hasičů. Na události spojené s čerpáním vody vyjížděli hasiči šestkrát,” informoval tisková mluvčí HZS Středočeského kraje Tereza Fliegerová.

V této době došlo ve Středočeském kraji na mokrých vozovkách také k navýšení počtu dopravních nehod, při kterých se zranilo dvanáct osob, většinou šlo o úrazy lehčího charakteru. Nejvíce zasaženou oblastí bylo Mladoboleslavsko (21 událostí), následovaly oblasti Mělnicka (9) a Praha-východ (6). Na Příbramsku vyjížděli hasiči jen ke třem událostem, mezi nimi bylo i odstraňování padlého stromu v katastru obce Vysoký Chlumec.