Sezonních prací v listopadu ubylo, to se projevilo i na míře nezaměstnanosti

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 5 měsíců a 25 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – V evidenci Úřadu práce v mikroregionu Sedlčanska přibylo v listopadu 28 nezaměstnaných. Toto číslo zvýšilo oproti říjnu míru nezaměstnanosti o dvě desetiny na hodnotě 1,8 procenta. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci listopadu evidováno 247 nezaměstnaných z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let. Ke stejnému datu bylo na Sedlčansku 273 volných pracovních míst, což znamená oproti říjnu nárůst o dvě místa. Vyplývá to z aktuálních listopadových dat Úřadu práce ČR.

Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského Úřadu práce bylo nejvíce lidí bez práce v Milešově (7,2%), Osečanech (4,7%) a také v Kňovicích (5,6%). nulovou mírou nezaměstnanosti se nadále může chlubit obec Křepenice a mírou nezaměstnanosti do jednoho procenta Počepice (0,6%) a Radíč 0,7%). V Sedlčanech bylo ke konci listopadu bez práce 81 lidí při míře nezaměstnanosti 1,8 procenta a počtu 134 volných míst. V Sedlci-Prčici dosáhla v jedenáctém kalendářním měsíci míra nezaměstnanosti 1,6 procenta při počtu 29 lidí bez práce a 41 volných míst. V Krásné Hoře nad Vltavou míra nezaměstnanosti při počtu dvanácti lidí bez práce setrvává na 1,6 procenta.