Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Sezonních prací v listopadu ubylo, to se projevilo i na míře nezaměstnanosti

SEDLČANY – V evidenci Úřadu práce v mikroregionu Sedlčanska přibylo v listopadu 28 nezaměstnaných. Toto číslo zvýšilo oproti říjnu míru nezaměstnanosti o dvě desetiny na hodnotě 1,8 procenta. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci listopadu evidováno 247 nezaměstnaných z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let. Ke stejnému datu bylo na Sedlčansku 273 volných pracovních míst, což znamená oproti říjnu nárůst o dvě místa. Vyplývá to z aktuálních listopadových dat Úřadu práce ČR.

Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského Úřadu práce bylo nejvíce lidí bez práce v Milešově (7,2%), Osečanech (4,7%) a také v Kňovicích (5,6%). nulovou mírou nezaměstnanosti se nadále může chlubit obec Křepenice a mírou nezaměstnanosti do jednoho procenta Počepice (0,6%) a Radíč 0,7%). V Sedlčanech bylo ke konci listopadu bez práce 81 lidí při míře nezaměstnanosti 1,8 procenta a počtu 134 volných míst. V Sedlci-Prčici dosáhla v jedenáctém kalendářním měsíci míra nezaměstnanosti 1,6 procenta při počtu 29 lidí bez práce a 41 volných míst. V Krásné Hoře nad Vltavou míra nezaměstnanosti při počtu dvanácti lidí bez práce setrvává na 1,6 procenta.