Sezónní práce skončily, nezaměstnanost na Sedlčansku stoupla v prosinci na 3,2 %

SEDLČANY – Počty lidí bez práce na Sedlčansku v prosinci oproti listopadu šly nahoru, uvádí to nejnovější data Úřadu práce ČR. Na pracovišti ÚP v Sedlčanech tak bylo na konci prosince z celkového počtu 13 917 lidí ve věku od 15 do 64 let evidováno celkem 482 nezaměstnaných. Což je za měsíc prosinec o 76 více než na konci listpadu. Prosincová míra nezaměstnanosti na Sedlčansku se tak zvedla o šest desetin a překročila tři procenta (3,2 %). Na Sedlčansku bylo v prosinci 337 volných míst.

Jak vyplývá z dat Úřadu práce ČR, tak nejvíce volných míst bylo na konci prosince 2021 v Sedlčanech (179) při míře nezaměstnanosti 3,1 procenta a počtu 144 lidí bez práce. V Sedlci-Prčici bylo ke konci prosince 39 volných míst při míře nezaměstnanosti 2,8 procenta a počtu 56 lidí bez práce. Ve třetím městě regionu, Krásné Hoře nad Vltavou bylo na konci prosince 44 volných míst při míře nezaměstnanosti 3,8 procenta a počtu 30 lidí bez práce.

Z obcí regionu měly v listopadu nadprůměrnou míru nezaměstnanosti Milešov (5,6 %), Vysoký Chlumec (4,2 %) a Počepice (3,9 %). Na opačné straně listopadové tabulky míry nezaměstnanosti v obcích Sedlčanska měly nejméně nezaměstnaných obce Petrovice (0,9 %), Příčovy (1,4 %) a Osečany (1,7 %). Na uvedených číslech je vidět, že s příchodem zimy končí sezonní práce zejména v zemědělství nebo ve stavebnictví a do evidence se hlásí větší počet lidí, kterým skončily termínované smlouvy.

Ilustrační foto: pixabay.com