Severovýchodní část města zahalil černý dým, příčinou byl požár v objektu kovošrotu

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 24 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – V sobotu 14. prosince přibližně od 13. hodiny se nad severovýchodní částí města valí hustý černý dým. Deset jednotek hasičů tu začalo bojoval s rozsáhlým požárem, který vypukl v zadní části objektu kovošrotu v Jateční ulici. Hoří tu množství navezeného elektroodpadu a plastů. Hasiči zasahují u požáru v dýchací technice, na místo dorazila také chemická laboratoř z Kamenice. Podle posledních informací oheň hasiči dostali kolem 16. hodiny pod kontrolu, dohašování potrvá do neděle.

Krátce před 15. hodinou začal  městský rozhlas informovat obyvatele města především části Lhotka a Vítěž, aby po dobu hasebních prací uzavřeli okna a nevětrali a ani aby se nepřibližovali k místu požáru. Čerstvý severozápadní vítr naštěstí zplodiny z hoření žene mimo město a tak nebylo nutné nikoho evakuovat. Podle hasičů se oheň už dál nerozšiřuje. Další informace o příčinách a výši škody poskytne HZS až po úplném dohašení požáru.