Seriál Rallycross Cupu pokračuje v sobotu v sedlčanské kotlině svým druhým závodem

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Seriál automobilových závodů Rallycross Cup pokračuje svým druhým. Ten se jede tuto sobotu 20. května v sedlčanské kotlině svým druhým podnikem. Seriál odstartoval dubnovým podnikem v polské Poznani, kde se zároveň jelo polské mistrovství v rallycrossu a autocrossu. V Sedlčanech v nejobsazenější mladoboleslavské divizi Škoda Cup bude chtít mezi dvacítkou závodníků obhájit své první vítězství sezony Tomáš Martan ve voze Felicia.

V sériových divizích N1400 a N1600 se letos sešli jezdci, kteří mají svou průpravu z jiných motoristických disciplín. Ať se jedná o motokáry, minikáry nebo autocross. V další divizi sériových vozů, N1600+, se schází různé koncepce závodních speciálů a není tajemstvím, že se po dlouhé době i v rallycrossu ukázal netradiční wankelův motor v Mazdě RX 8 Lukáše Folvarského. Poznaň bohužel nedokončil, ale uvidíme, zda svůj stroj dokázal dát do dalšího závodu dohromady.

V eSkových divizích bylo možné vidět nejvyrovnanější souboje v Poznani v divizi s objemem do 1400 ccm. „A my doufáme, že jezdci stejné drama zopakují i tuto sobotu. V 1600 osamoceného Karla Faktora doplní další jezdci a největší hluk určitě na startu předvedou motory divize 1600+. Nesmíme samozřejmě zapomenout na divizi DX, kde i přes různé výkony, různé specifikace závodní techniky dochází k velmi vyrovnaným a hezkým soubojům,“ píše v tiskové zprávě Daniel Kříž.

Zdroj/foto: TZ Daniel Kříž,
Autoklub RAC Sedlčany