Senior ujel po dálnici v protisměru čtrnáct kilometrů, pak ho policisté zastavili

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 11 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Krátce před polednem ve středu 23. října přijali policisté oznámení o vozidle jedoucím v protisměru po dálnici D4 směrem na Prahu. Následně na linku 158 volalo několik dalších motoristů a informovalo o autě v protisměru. Po pěti minutách se policistům ozvala řidička, že se střetla s daným automobilem. Naštěstí ona i malé dítě jsou prý v pořádku.

“Ženě jedoucí v levém jízdním pruhu nezbývalo než najet vlevo ke středovým svodidlům, protože v pravém jízdním pruhu se v danou chvíli nacházel větší počet za sebou jedoucích vozů. Řidič při manévrování mezi auty do ní bočně narazil, přesto pokračoval dál v jízdě. Způsobil škodu, která byla později vyčíslena na 60 tisíc korun,” uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Po deseti minutách od oznámení se dobříšským policistům podařilo vozidlo značky Renault Megane zastavit. Jak se ukázalo, řídil ho třiaosmdesátiletý muž, který uvedl, že najel špatně na dálnici již na 46 km v katastru obce Háje a všiml si toho až později. Provedená dechová zkouška byla u motoristy negativní, řidičský průkaz i potvrzení o zdravotní způsobilosti má platné. “Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin obecné ohrožení z nedbalosti,” dodala mluvčí.