‘Semily střídavě oblačno’, hlásí Dvojka

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 roků, 9 měsíců a 3 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Závodnice Studia Dvojka ani o uplynulém víkendu nezahálely, účastnily se dalšího z řady jarních závodů ve sportovním aerobiku pořádaných Českým svazem aerobiku, fitness a tance. Hostitelským městem sedlčanským závodnicím byly od pátku 18. do neděle 20. května tentokrát severočeské Semily. Sedlčanské Studio Dvojka v Semilech reprezentovaly v sedmi choreografiích závodnice I. a II. výkonnostní třídy.

“Soutěž probíhala v komornější atmosféře, jelikož se odehrávala v menší sportovní hale a byla časově rozložena do tří dnů. Burácejících ochozů jsme se sice tentokrát nedočkali, ale přesto jsme se jako trenéři snažili vyhecovat svoje svěřence k co nejlepším výkonům. V několika případech jsme byli mírně rozladěni z hodnocení rozhodčích a měli pocit, že by si naši závodníci zasloužili lepší umístění. Tak už to ovšem v technicko-estetických sportech chodí – subjektivita zde hraje velikou roli,” popsala závody hlavní trenérka Studia Dvojka Kristýna Faktorová.

Přesto závodnice sedlčanského Studia Dvojka nemusí být smutné, i tak se jim podařilo vybojovat několik cenných kovů. “V kategorii 8 až 10 let získaly dívky Markéta Mašková a Tereza Vlková bronz v kategorii týmů. Ze stříbra se radoval sedmičlenný fitness tým aerobik. Mezi kadety, což jsou děti ve věku 11 až 13 let, vylepšil tým Hanáčková, Opočenská, Zoulová své letošní maximum a odvezl si ze Semil stříbro. Letošní nejzdařilejší výkon podal osmičlenný fitness tým kategorie 17 a více let a podařil se mu tak husarský kousek – porazit obávané soupeřky ze Zlína a vybojovat zlaté medaile,” doplnila Kristýna Faktorová.

Ani o nadcházejícím víkendu si závodníci sedlčanského Studia Dvojka od soutěží neodpočinou, čeká na ně Praha a Liberec. V Praze se představí mladé závodnice v soutěži FISAF, v Liberci pokračuje pátým kolem seriál Mistry s Mistry. V něm opět budou sedlčanské závodnice soutěžit o body, které by je v závěrečném součtu měly posunout do velkého finále v Olomouci. To je na programu 16. června, o nejcennější medaile se v Olomouci utkají celkově deset nejlepších jednotlivců a pět týmů ze všech soutěžních i věkových kategoriích.

Zdroj: Kristýna Faktorová