Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


‘Semily střídavě oblačno’, hlásí Dvojka

SEDLČANY – Závodnice Studia Dvojka ani o uplynulém víkendu nezahálely, účastnily se dalšího z řady jarních závodů ve sportovním aerobiku pořádaných Českým svazem aerobiku, fitness a tance. Hostitelským městem sedlčanským závodnicím byly od pátku 18. do neděle 20. května tentokrát severočeské Semily. Sedlčanské Studio Dvojka v Semilech reprezentovaly v sedmi choreografiích závodnice I. a II. výkonnostní třídy.

“Soutěž probíhala v komornější atmosféře, jelikož se odehrávala v menší sportovní hale a byla časově rozložena do tří dnů. Burácejících ochozů jsme se sice tentokrát nedočkali, ale přesto jsme se jako trenéři snažili vyhecovat svoje svěřence k co nejlepším výkonům. V několika případech jsme byli mírně rozladěni z hodnocení rozhodčích a měli pocit, že by si naši závodníci zasloužili lepší umístění. Tak už to ovšem v technicko-estetických sportech chodí – subjektivita zde hraje velikou roli,” popsala závody hlavní trenérka Studia Dvojka Kristýna Faktorová.

Přesto závodnice sedlčanského Studia Dvojka nemusí být smutné, i tak se jim podařilo vybojovat několik cenných kovů. “V kategorii 8 až 10 let získaly dívky Markéta Mašková a Tereza Vlková bronz v kategorii týmů. Ze stříbra se radoval sedmičlenný fitness tým aerobik. Mezi kadety, což jsou děti ve věku 11 až 13 let, vylepšil tým Hanáčková, Opočenská, Zoulová své letošní maximum a odvezl si ze Semil stříbro. Letošní nejzdařilejší výkon podal osmičlenný fitness tým kategorie 17 a více let a podařil se mu tak husarský kousek – porazit obávané soupeřky ze Zlína a vybojovat zlaté medaile,” doplnila Kristýna Faktorová.

Ani o nadcházejícím víkendu si závodníci sedlčanského Studia Dvojka od soutěží neodpočinou, čeká na ně Praha a Liberec. V Praze se představí mladé závodnice v soutěži FISAF, v Liberci pokračuje pátým kolem seriál Mistry s Mistry. V něm opět budou sedlčanské závodnice soutěžit o body, které by je v závěrečném součtu měly posunout do velkého finále v Olomouci. To je na programu 16. června, o nejcennější medaile se v Olomouci utkají celkově deset nejlepších jednotlivců a pět týmů ze všech soutěžních i věkových kategoriích.

Zdroj: Kristýna Faktorová