Sedmatřicetiletý zloděj má na svědomí řadu krádeží, z toho dvě na Sedlčansku

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 11 měsíců a 18 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Do vazební věznice putoval koncem minulého týdne sedmatřicetiletý muž. Při deseti krádežích napáchal škodu ve výši téměř půl milionu korun. Od listopadu loňského roku do března letošního roku vykradl dvě chaty na Sedlčansku, dům na Dobříšsku a kancelář firmy na Rokycansku. Dále mu při vloupání do bytu v Příbrami pomáhal devětadvacetiletý komplic. U pěti krádeží pohonných hmot z vozidel na Berounsku mu asistovala devatenáctiletá dívka. S tím, co si přisvojí si hlavu nelámal, kradl vše cenné, co mu přišlo do cesty.

“Největší škodu způsobil v objektu na Dobříšku, kde zcizil dva obrazy a tři grafiky, přehoz přes postel, několik salámů a masových konzerv. Škoda činila v tomto případě 210 tisíc korun. Z trezoru firmy na Rokycansku ukradl přes 50 tisíc korun v hotovosti a přes tisíc jídelních kuponů. Z bytu v Příbrami vzal kromě peněz herní zařízení i s deseti hrami, fotoaparát, několik parfémů a hodinek, dále telefon, dalekohled, vysílačku a vodku. Z chat odnesl nářadí a palivové dříví,” informovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Ve čtvrtek 7. června zahájili kriminalisté trestní stíhání všech tří osob. “Oběma mužům za přečin krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci hrozí až pětiletý trest odnětí svobody a dívce za přečin krádeže až dvě léta ve vězení,” dodala policejní mluvčí.