Sedlčany spouští Mobilní Rozhlas, lidé tak dostanou důležité informace přímo na mobil

SEDLČANY – Občané Sedlčan byli dlouhá léta zvyklí na městský zpravodaj a informace na webu města. Město nyní zavádí chytrou aplikaci ke komunikaci s občany a hlášení podnětů. A tím je právě Mobilní rozhlas. Je to systém, který funguje ve více než 1 600 obcích v České republice. Je velmi osvědčený a v tomto systému je registrovaných už více než půl milionu uživatelů v České republice.

Obyvatelé města budou po bezplatné registraci do Mobilního Rozhlasu dostávat důležité městské informace pomocí SMS, e-mailů nebo zpráv. Jako například upozornění na krizové situace, informace o dopravních uzavírkách ve městě, odstávkách vody, elektřiny apod. Stejně tak pozvánky na kulturní a sportovní akce a novinky z města.

Důležitým benefitem je, že lidé pomocí aplikace Mobilní rozhlas budou moci také hlásit podněty, co najdou ve městě kolem sebe. Například různé poruchy, závady, rozbité popelnice, rozbité chodníky, lavičky, nefunkční městské osvětlení. Nový systém navíc ještě umožní zpětnou vazbu pomocí různých anket, rozhodování o participativním rozpočtu a různých variantách řešení.

Ilustrační foto: pixabay.com