Sedlčanští závodníci přivedli v rámci turné Posedlí Dakarem do sálů tisíce diváků

SEDLČANY – Bezprostředně po úspěšném absolvování Dakaru 2020 členové sedlčanského týmu Big Shock Racing vyrazili na tour Posedí Dakarem. V devíti vyprodaných sálech napříč ČR usedlo přes 8000 diváků. Úspěch svérázných besed týmu Big Shock Racing, během nichž se dělí s diváky o své dakarské dobrodružství, překvapil i samotné provozovatele jednotlivých kulturních zařízení. Velké finále proběhne 27. února v osobitém prostoru multifunkční auly Gong v Ostravě Vítkovicích.

Posedlí Dakarem, Praha

„Vůbec nevěříte, že je možné, aby se v jednom sále, na jednom představení sešlo tak pestré publikum. Potkáváme tu malé děti s tatínky i dědečky, kteří Dakar sledují spoustu let. A divili byste se, kolik žen se přijde podívat, mladé slečny i starší dámy,“ popisuje Martin Macík návštěvníky besed Posedlí Dakarem. A František Tomášek dodává: „Ale jedno mají naši diváci společné, jsou přátelští, mají smysl pro humor a dokážou nás podpořit i na jevišti.”

Posedlí Dakarem, Brno

Nápad pořádat akce pro fanoušky Dakaru se přitom vyvinul spontánně. Vše začalo besedou v sedlčanské knihovně pro pár nadšenců v únoru roku 2010. Pak se akce přesunula do místního kina, začala se ozývat další města, zvětšovaly se sály a tento rok už Posedlí Dakarem zaplnili mimo jiné Kongresové Centrum v Praze. Nejede se podle scénáře, večery jsou hodně bezprostřední a jejich vývoj ovlivňují i sami diváci. Sály vyprodané dakarskou talk show překvapily i jejich provozovatele.

„Někteří z provozovatelů byli našimi fanoušky a rádi nám pomohli, ale nikdo z nich nepočítal, že bude plno,” vysvětluje Martin Macík. A jeho slova potvrzuje Václava Sporková z plzeňského prostoru DEPO2015: „Beseda o Dakaru se u nás konala již v roce 2018 a byla úspěšná. Proto jsme letos nepochybovali. S návštěvnost í jsme velice spokojení, bylo plno, přes 700 diváků. Určitě budeme rádi spolupracovat i v dalším roce.”

Zdroj/foto: Nikola Kužílková
Big Shock Racing