Sedlčanští Světáci teď míří k premiéře

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Spolek sedlčanských divadelních ochotníků připravuje na sobotu 16. dubna premiéru divadelního nastudování slavné filmové komedie Zdeňka Podskalského Světáci. Režie divadelní adaptace notoricky známého stejnojmenného filmu autorské dvojice Vratislav Blažek – Zdeněk Podskalský se ujala Lidmila Sunegová. Po středeční generálce a následujících ohlasech v hledišti se dá říct, že se svých nelehkých rolí ve Světácích zhostili sedlčanští ochotníci úspěšně.

Samozřejmě divák se musí nechat vtáhnout do děje a nesrovnávat nesrovnatelné, tedy filmové excelentní výkony Jiřího Sováka, Jana Líbíčka a Vlastimila Brodského s maximální a upřímnou snahou sedlčanských protagonistů Jiřího Dundra, Miroslav Boučka a Jaroslava Repetného. To platí i v případě ženských rolí, kterých se v původním filmu zhostily Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková a Iva Janžurová. Na sedlčanských divadelních prknech se ženskými protějšky trojice fasádníků staly Renata Pejchlová, Miloslava Kelichová a Renata Holoubková.

Divadelní zpracování Světáků sedlčanskými ochotníky je doplněno originálnímu písničkami ze stejnojmenného filmu. Zatímco ve filmu si diváci možná ani písniček nevšimnou, ve svižné divadelní adaptaci jsou využity stoprocentně. Výkony na hranici svých možností předvádějí v hudební komedii i ostatní herci sedlčanského spolku divadelních ochotníků. Divák, který se přijde do sedlčanského kulturního domu příjemně pobavit a oživit si známé hlášky protagonistů v podání sedlčanských ochotníků, nebude určitě odcházet nespokojen.

Premiéra divadelní adaptace Světáci je na programu v sobotu 16. dubna od 19.30 hodin, další představení pak v pondělí 18. dubna (16:00 a 19:30), ve středu a ve čtvrtek 20. a čtvrtek 21. dubna (19:30). Další dvě představení sehrají sedlčanští ochotníci 26. dubna (9:00 a 19:30), následovat bude čtvrteční představení 28.dubna (19:30) a vše zakončí derniéra 29. dubna od 17 hodin.