Sedlčanští ragbisté se počasí nebojí, v neděli vyjeli na turnaje do Č. Budějovic a Přelouče

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – V neděli 16. ráno ráno to vypadalo na pěkně propršený den. Ragbisté se však počasí nebojí a tak ze Sedlčan vyjely dvě ragbyové skupiny do dvou různých směrů reprezentovat svůj klub a město. Na turnaj do Českých Budějovic zamířili kluci z kategorie do 8 let. V „Budějcích“ – jak místní avizovali – sehráli sedlčanští ragbisté pět utkání z nichž ve třech zvítězili. Mezi soupeři byly dva týmy pražské Sparty, sdružený tým AMMOR , tým rugby Šumava Nýrsko a domácí Try Hunters.

Největší radost sedlčanským „osmičkám“ udělalo vítězství nad jedním z týmů pražské Sparty, který kluci zdolali 8:4. Druhá ragbyová parta, která ze Sedlčan v deštivém ránu vyrazila, si to namířila do Přelouče. Hoši reprezentovali v kategorii do 10 let. V tomto případě kvůli značné části nemocných nemohli sestavit kompletní tým. Nebylo to však překážkou k tomu, aby si sedlčanští zahráli jako součást složeného týmu z borců Kralup, Pragy Praha a RK Petrovice.

Takto složený tým odehrál ve své kategorii tři utkání se dvěma vítězstvími. Trenér hochů do 10 let Miroslav Kaše k tomu říká: „V ragby jde především o to, aby si mohl zahrát každý hráč. V případě, že se nepodaří složit tým z důvodu nemoci nebo menšího počtu hráčů v menších klubech, není problém se domluvit a postavit tým z hráčů různých klubů. Soudržnost je jednou ze základních hodnot ragby a tento přístup je toho jasnou ukázkou. Příležitost pro každého – to je ragby.“

Zdroj/foto: Martin Zemánek