Sedlčanští hasiči zasahovali u pádu auta do rybníka. K události byli povoláni i potápěči

SEDLČANSKO – Čerstvá sněhová pokrývka ve čtvrtek 9. prosince zřejmě zaskočila mnohé řidiče ve Středočeském kraji, a proto hasiči už od ranních hodin evidovali větší počet výjezdů k dopravním nehodám. Jedna taková se stala také na Sedlčansku a vypadala velmi vážně. Došlo k ní nedaleko malé obce Úklid, která je součástí Nedrahovic. Osobní automobil zde krátce po jedenácté hodině dopoledne sjel do Úklidského jezírka.

Podle oznamovatele zůstala uvnitř jedna osoba. Ještě než na místo dorazili hasiči ze Sedlčan, podařilo se osobu dostat ven z vozu. Nebylo však jisté, zda pod vodou nezůstaly další osoby. K události proto byli povoláni pražští potápěči z Modřan. Příbuzná řidičky potvrdila, že ve voze cestovala sama. Hasiči však vozidlo přesto prohledali a to s negativním výsledkem.

„U zraněné osoby z vozidla prováděli záchranáři zdravotnické záchranné služby resuscitaci. Ta byla úspěšná a osoba byla transportována do nemocnice. Hasiči museli následně vozidlo z jezírka vytáhnout a to pomocí automobilového jeřábu a potápěčů. Před třetí hodinou odpoledne se podařilo automobil vyprostit z vody a jednotky se mohly vrátit na své základny,“ uvedla tisková mluvčí HZS Středočeského kraje Tereza Fliegerová.

Zdroj/foto: HZS středočeského kraje