Sedlčanský závodník Martin Macík má Zlatý volant. I díky svým skvělým fanouškům

SEDLČANY – Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík už toho letos stihl hodně. V lednu úspěšně zdolal Rallye Dakar, z legendárního závodu si přivezl tři etapová vítězství a cenné čtvrté celkové místo. Bezprostředně po návratu ze Saúdské Arábie pro fanoušky připravil online show Prolog Posedlí Dakarem, která se setkala s velkým ohlasem. A vzápětí jednatřicetiletý jezdec získal Zlatý volant za rok 2020, ocenění pro nejlepšího českého automobilového závodníka.

Velký podíl na všem, co se Martinovi za posledních několik týdnů podařilo, mají členové jeho sehraného týmu. A také fanoušci. „Říkám to pořád, máme ty nejlepší fanoušky. Jsou přející, pozitivní, je s nimi sranda a dokážou nás podpořit. Na Dakaru nás pokaždé dotlačí do cíle, užíváme si společně tréninky i akce, které pro ně pořádáme. Celý rok se jim snažím jejich neskutečnou energii vracet,“ říká Martin Macík a zároveň dodává: “Moc si vážím podpory fanoušků motorsportu, novinářů i našich partnerů.”

Členové týmu Big Shock! Racing věří, že aktuální sezóna bude pestřejší než ta předchozí, že bude možné opět závodit v dálkových soutěžích Baja Poland, Baja Aragon, Rallye du Maroc nebo Morocco Desert Challenge, kterých se sedlčanští jezdci pravidelně účastní. Těší se, že se podaří za doprovodu přátel a příznivců týmu odjet na testy do Afriky. Všichni zůstávají optimisty a dál pracují na plný výkon. A jakmile to situace dovolí, Macík znovu začne realizovat všechny naplánované aktivity.

Zdroj/foto: Nikola Kužílková,
Big Shock! Racing