Město chce začít stavět nové byty, zatím čeká na dotaci

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Na rohu ulic Tyršova a Pod Potoky by ještě letos mohla začít výstavba čtyřiatřiceti nájemných městských bytů. Po jarním zahájení bytové výstavby v Tyršově ulici pod areálem nemocnice, by se tak mělo jednat o další nové byty v Sedlčanech. Zatímco investorem komfortnějších bytů v horní části Tyršovy ulice je benešovská stavební společnost, investorem bytů naproti hřišti Tatranu bude město.

„Prozatím uvažujeme na výstavbu bytů s částkou 53 milionu korun. Celkové náklady by však mohly být nižší, to ukáže až výběrové řízení na dodavatele. Pokud se týká státní dotace, počítáme nejvýše s částkou třinácti milionů korun. Zbytek bude nutné uhradit z peněz města, zcela jistě se nevyhneme ani finančnímu úvěru,“ uvedl místostarosta města Ing. Miroslav Hölzel.

Město zažádalo o dotaci nejen ze Státního fondu rozvoje bydlení, ale stejnou žádost podalo i na Ministerstvu pro místní rozvoj. V prvním případě se jedná o dotaci v kategorii pro občany v sociální a finanční tísní a její výše by měla být 10 milionů. Žádost podaná na ministerstvu by městu mohla přinést až 13 milionů korun z dotačního programu podporovaných, tzv. vstupních bytů.

„Pokud všechna jednání proběhnou rychle, měla by výstavba začít ještě letos s  termínem dokončení v roce 2011. Zájemcům by město nájemní byty přidělovalo částečně podle našich interních pravidel, především však podle podmínek poskytnuté státní dotace. Cena nájemného bude standardní jako u všech ostatních našich městských bytů, tedy 40 korun za metr čtvereční,“ doplnil místostarosta Miroslav Hölzel.

Vlastní bytový dům má být podle projektu třípodlažní a měl by kopírovat svažitý terén v Tyršově ulici. Čtyři podlaží by měl mít objekt pouze ve své spodní části v ulici Pod Potoky naproti fotbalovému stadionu. Jednat by se mělo o menší, dvoupokojové byty s kuchyňským koutem o velikosti do 50 metrů čtverečních bytové plochy. Tedy byty sociálního charakteru určené především mladým rodinám a méně majetným občanům.