Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Sedlčanská lokálka půjde z jedné výluky do druhé, další se chystá od 22. května

SEDLČANY – Od sobotního rána 27. dubna se na lokální železniční trať Olbramovice – Sedlčany znovu vrátí po téměř měsíční výluce vlaky. Cestující si vlakové dopravy však užijí jen necelý měsíc. Už od středy 22. května začne na železniční trati č. 223 další výluka. Ta tentokrát potrvá rovných 30 dnů do 20. června. Po dobu této výluky dojde na trati tzv. Sedlčanky k předem plánované pravidelné údržbě.

Upravovat se v době květnové výluky mají také štěrková lože, zřízovat bezstykové kolejnice, vyměňovat vyhnilé dřevěné výhybkové pražce za nové, opravovat nástupiště, přejezdy a příkopy podél trati. Kromě toho dojde v době výluky z důvodů zvýšení bezpečnosti v místě křížení se silnicí první třídy I/18  k montáži závor na železničním přejezdu P6067 v km 2,396 (mezi obcemi Křešice a Vrchotovy Janovice).

Během výluky na železniční trati 223 cestujícím místo vlaků poslouží autobusy náhradní dopravy. Ty pojedou podle výlukového jízdního řádu, který bude prakticky shodný s tím, jenž momentálně na této trati platí od 30. března do 26. dubna. Trať z Olbramovic do Sedlčan slaví v letošním roce 125 výročí od zahájení provozu. Hlavní oslavy se uskuteční v neděli 22. září na nádraží v Sedlčanech.