Sedlčaňáci mohou v létě nejen Milevsku, ale od 1. července už i Voticím, jen závidět

O koupališti v Milevsku a letních “nájezdech” Sedlčaňáků za koupáním do tohoto jihočeského města jsem na těchto stránkách už v minulých létech napsal dost. A tak se teď pro změnu zaměřím na dvacet kilometrů vzdálené město Votice. Také tady se obyvatelé několik desetiletí neměli kde se v létě koupat, když staré koupaliště před 40 léty dosloužilo a obyvatelé museli za koupáním dojíždět. Tedy podobně jako v Sedlčanech, kde koupaliště přestalo svůj účel plnit v polovině 90. let minulého století.

To se však ve Voticích změnilo a město nyní má jedno z nejhezčích biotopových koupališť v republice. Jeho výstavba začala v lokalitě Pilař, na klidném a útulném místě s krásným výhledem do okolní přírody, na jaře roku 2019. Ještě před tím, v roce 2018 byla zahájena výstavba I. etapy, která spočívala ve výstavbě přístupové komunikace a odstavné plochy pro automobily včetně inženýrských sítí. Koncem června 2020 pak došlo k slavnostnímu přestřižení pásky a od 1. července je koupaliště v provozu.

Areál koupaliště má více než 1,5 hektaru a obsahuje čtyři koupací nádrže – brouzdaliště, neplaveckou část, plaveckou část a dopadovou plochu pro budoucí tobogán. Plocha koupací části přesahuje 1 500 m². Biologická část, kde dochází k čištění vody, má plochu více než 700 m². Návštěvníci tu mají k dispozici bufet s venkovní terasou, toalety a v zadní části dřevěný kiosek s pitím. U vchodu je budova pokladny se zázemím pro plavčíky a sklad. A za jakou cenu to město postavilo? Za cca 32,5 mil. korun!

Autor: Ladislav Havel
Zdroj/foto: Město Votice