Tento Vámi nalezený příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


S rukou psaným vánočním receptem se na náměstí dostavilo celkem 412 lidí

SEDLČANY – Městská knihovna Sedlčany, společně se sedlčanským klubem Velká Kobra a pelhřimovskou agenturou Dobrý den, se v sobotu 1. prosince pořadatelsky postaraly o vytvoření v pořadí už dvanáctého rekordu v Sedlčanech. Zasloužilo se o něj 412 lidí, kteří přišli odpoledne na náměstí TGM s ručně psaným vánočním receptem a prošli pod bedlivým dohledem komisařů z agentury Dobrý den sčítací branou. Vytvoření nového sedlčanského rekordu bylo součástí akce Den pro dětskou knihu, na jehož závěru došlo také na rozsvícení vánočního stromu a adventnímu průvodu.

Návštěvníci dvanáctého ročníku Dne pro dětskou knihu mohli ještě před samotným zahájením akce navštívit městské muzeum, kde probíhaly předváděcí dny řemesel s názvem Netradiční Vánoce v muzeu. Na náměstí se Den pro dětskou knihu nesl v pohodové atmosféře, ke které svým dílem přispěla skupina Repete. Hostem odpoledne byl místní rodák, kuchař David Svoboda, který se mohl pochlubit tím, že vařil pro zahraniční prezidenty i papeže. V další části proběhl křest dětské knížky “To dáme, dědo” od spisovatele Miroslava Adamce a ocenění se dočkaly i tři nejstarší donesené recepty (nejstarší z roku 1930).

Foto: Milan Dragoun