S koncem velikonočních svátků skončí i teplé počasí, ochlazení dorazí už v pondělí

Teploty o letošních Velikonocích sahají nezvykle vysoko, na to že je konec března. Maxima lehce nad 20 °C nás provázely i o Velikonoční nedělí, oblačnost byla spíše malá, i když dohlednost a průsvitnost slunce byla snížena přítomností saharského prachu a také vysoké oblačností. Odpoledne a navečer se mohou už objevit lokální slabé přeháňky, ale jejich pravděpodobnost je nízká.

Podobně začne sváteční pondělí. To už se ale bude od západu blížit studená fronta a během dne tak dojde od západu k přibývání oblačnosti. Projeví se to také na teplotách, které na západě Čech v pondělí už nevystoupí tak vysoko, jen do 18 °C a to dopoledne. Během odpoledne projde vlna ochlazování celé Čechy, může to doprovodit kratší déšť (ale srážek nemá být mnoho) a dojde k zesílení větru.

Pondělní ochlazení odpoledne může trochu překvapit, teploty kolem 17. hodiny mohou být až o 7 °C nižší než kolem poledne. Od úterý se již chladnější počasí naplno projeví. Samotné úterý by mělo přinést velkou proměnlivou oblačnost, místní přeháňky a denní maxima 11/15 °C. Vlastně půjde o typické aprílové počasí a i teploty, ačkoliv výrazně chladnější než během svátků.

„Přesto budou na začátek dubna takto normální. Od středy očekáváme zase už postupně menší oblačnost a zvolna oteplování, aby v pátek už teploty dosáhly až ke 20 °C a o příštím víkendu s velkou pravděpodobností přijde další útok až na letní 25 °C… to bude však ještě třeba v předpovědi upřesněno,“ píše Meteocentrum.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay