Rudolec v sobotu naměřil 31,9 °C, v dalších dnech teploty o malinko poklesnou

REGION – Od pátku platí výstraha na vysoké teploty, které by zejména v oblasti Ústeckého a Středočeského kraje mohly vystoupit v sobotu až na 33 °C. To se nakonec potvrdilo, když nejvyšší teploty v sobotu 8. srpna naměřily meteorologické stanice v České Lípě (34,3 °C) a v Ústí nad Labem (33,9 °C). V dalších dnech budou asi teploty o malinko nižší, pokles však bude skutečně sotva znatelný.

“Ještě v neděli klidně až 32 °C, v dalších dnech budou nejspíš nejvýše už jen slabě nad 30 °C. Ale teplé letní počasí přetrvá téměř jistě minimálně až do pátku. Stále to bude s minimální oblačnostu a zřejmě úplně beze srážek. Taková letní stabilní nuda. Ačkoliv je vydána výstraha, není zase tak nebezpečná. Česko je z minulých let zvyklé na přece jen ještě vyšší teploty,” píše na svých stránkách Meteocentrum.

Příští týden mají ještě teploty vydržet převážně nad dlouhodobým průměrem. Minimální noční teploty se budou podle předpovědi meteorologů pohybovat většinou kolem 16 °C. Maximální denní teploty budou zpočátku kolem 30 °C, jen zvolna budou klesat, na konci týdne očekáváme kolem 26 °C. Dešťové přeháňky či bouřky se objeví jen výjimečně, víc by jich mohlo být koncem příštího týdne.

Zdroj: meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com